Zadzwoń : 609 293 600

Hosting ERP

Najbadziej wartościowymi zasobami współczesnych firm są informacje. Decydują one o przewadze konkurencyjnej firmy, a ich utrata bądź wyciek mogą nie tylko zachwiać kondycją firmy, ale wręcz doprowadzić do jej upadku. Systemy ERP to najbardziej krytyczna kategoria spośród wszystkich systemów IT pod względem ilości i wrażliwości przetwarzanych przez nie informacji: dane kadrowe, sprzedażowe, finansowe itd. Dlatego też, jako uzupełnienie naszych usług wdrożeniowych, integracyjnych i szkoleniowych, oferujemy także szeroki wachlarz usług związanych z bezpieczeństwem danych klienta.

Nasza oferta hostingowa obejmuje:
  • budowę bezpiecznej infrastruktury informatycznej niezbędnej do prawidłowego, wydajnego i bezpiecznego działania systemu ERP
  • monitoring prawidłowości działania systemu, zarówno na poziomie sprzętu serwerowego, jak i na poziomie funkcjonalnym
  • wsparcie techniczne dla użytkowników biznesowych systemu ERP, oraz dla personelu IT obsługującego ten system
  • inne usługi w zakresie bieżącego utrzymanie działania systemu ERP i powiązanych z nim innych systemów, wg uzgodnień z klientem

Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy klient chce i może sobie pozwolić na budowę własnej infrastruktury IT, zatrudnianie odpowiedniej kadry i inne koszty związane z wdrożeniem systemu ERP. Nie ma w tym nic dziwnego ani nieprawidłowego, wręcz przeciwnie: dobrze zarządzana firma powinna się skupiać na swoim core-biznesie, zostawiając resztę partnerom i podwykonawcom.

Rozumiemy to, dlatego wdrażając system ERP lub rozwiązania integracyjne, umożliwiamy naszym klientom wybór:

  • wdrożenie na istniejących lub zakupionych pod projekt serwerach klienta (model, w którym klient przejmuje odpowiedzialność za infrastrukturę IT i jej poziom bezpieczeństwa)
  • wdrożenie we współpracy z firmą home.pl (jedyną firmą hostingową w Polsce z certyfikatem bezpieczeństwa ISO 27001:2005 oraz certyfikatem jakości ISO 9001:2008)
  • budowa dla klienta własnej serwerowni „pod klucz” w oparciu o know-how TaniBackup i wdrożenie w oparciu o zbudowaną infrastrukturę

Naturalnie każdy z tych modeli wiąże się z innym poziomem kosztów. Należy także wziąć pod uwagę, że nie wszystkie systemy ERP mają architekturę umożliwiającą ich hosting spoza sieci lokalnej klienta. Dotyczy to również rozwiązań integracyjnych oraz systemów IT, które klient chce integrować z właściwym systemem ERP.

Hosting jest możliwy w przypadku systemów:

Oprócz tego, w przypadku poniższych systemów możliwe jest wdrożenie rozwiązań integracyjnych poza siecią lokalną klienta: